آموزش و تایید صلاحیت


با توجه به حرکت رو به رشد سازمان های ایرانی، تغییرات سریع محیط و تکنولوژی و افزایش رقابت در سطح ملی و بین المللی در سال های اخیر، نیاز این سازمان ها به توانمند سازی علمی و عملی پرسنل بیش از پیش افزایش یافته است. سازمان ها به دنبال آموزش هایی هستند که در آن ها، پرسنلشان علاوه بر دریافت و درک مفاهیم بصورت تئوری، بتوانند مطالب را به صورت کاملاً کاربردی فرا گیرند تا این آموخته ها را جهت بهبود عملکرد و در نتیجه پیشرفت سازمان متبوع خود به اجرا گذارند. علاوه بر آن علاقه مندان و فارغ التحصیلان مقاطع مختلف رشته های فنی نیز جهت بالا بردن شایستگی ها و توانمندی های شخصی جهت حضور قوی تر و با کیفیت تر در صنعت، نیاز به آموزش پذیری را در خود احساس می کنند. بدیهی است رسالت واحد خدمات دهنده آموزشی در ارائه قوی، با کیفیت و با امکانات و تجهیزات مناسب و به وسیله اساتید و مدرسین خوشنام، متعهد و با تجربه مفید آموزشی می باشد.

آموزش در واقع یکپارچه سازی منابع انسانی و تکنولوژی است. بهنگام انتقال تکنولوژی بایستی در نظر گرفت که چگونه اطلاعات، قوانین و دستورالعمل ها در ذهن کارآموز ترجمه و جا بیافتد. این امر توسط ارائه اصول پایه تئوری و عملی مطابق با محتوی برنامه آموزشی به طریقی که به سادگی هم قابل فهم باشد اتفاق می افتد و همزمان کارآموز نیز بایستی توانایی هماهنگ کردن خود با مطالب را داشته باشد. یکی از اصول بهتر یادگیری آموزش اینست که افراد بتوانند تجربیات خود را با آنچه که فرا می گیرند مرتبط سازند. بنابراین آموزش عملی حین

.

 کار در آموزش های حرفه ای بسیار با اهمیت و مفید است. سیستم آموزش 3T در جوش و آزمون های غیر مخرب NDT به گونه ای طراحی شده که تئوری با آموزش عملی حین کار آمیخته باشد.

معیارهای آموزش پرسنل بازرسی برای صنایع
1-    انتخاب تکنیک بازرسی مناسب برای آشکار سازی عیوب حساس
2-    کارایی رویه آزمون در سطح خواسته شده متخصصین
3-    مدیریت الزامات، پرسنل و مواد برای اطمینان از کارایی ثابت و یکنواخت
آموزش و تایید صلاحیت پرسنل یک پروسه استاندارد شده می باشد. تمامی استانداردهای ملی و بین المللی جزئیات آموزش، برنامه آموزشی و متدهای تایید صلاحیت را ارائه می دهند. مطابق این استانداردها شخصی که واجد شرایط برای اخذ گواهینامه در آزمون های غیر مخرب NDT می باشد، می بایست اطلاعات علمی و تجربه عملی کافی به منظور حصول اطمینان از اینکه اصول پایه ای هر فرایند را فراگرفته دارا باشد.

بطور کلی، این پرسنل در 3 سطح طبقه بندی می شوند


•    Level I - برای اجرای متد NDT خاص تایید صلاحیت شده
•    Level II - برای اجرا و آنالیز (تفسیر) متد NDT خاص مطابق استاندارد، کد، مشخصه ها و ... تایید صلاحیت شده
•    Level III – برای مدیریت و تایید صلاحیت پرسنل NDT تایید صلاحیت شده است

اعتقاد راسخ ما به سیستم کیفیت (کیفیت آموزش) باعث می گردد که آکادمی آموزش 3T بعنوان شرکتی پیشرو در زمینه آموزش و صدور گواهینامه های بازرسی و NDT در ایران محسوب گردد. آکادمی برنامه ای مدون و دوره ای برای اجرا و برگزاری دوره های NDT سطح 1و2 مطابق استانداردهای مربوطه تهیه نموده است. طراحی دوره متناسب با خواسته ها و نیازهای کارفرما ها جهت اجرای دوره های آموزشی نیز از دیگر قابلیت های ما می باشد.


اعتقاد ما اینست که برای پیشرفت سازمان ها تربیت نیروهای متخصص ماهر برای افزایش راندمان و بهره وری الزامی می باشد. برای رسیدن به حداکثر کیفیت اجرا، کاهش شکایات و پایین آوردن هزینه های تولید، با افراد داخل سازمان آموزش دیده و تایید صلاحیت گشته، امکان رسیدن به این مهم میسر می باشد. به همین جهت برای نیل به این هدف ما از مدرسین تایید صلاحیت شده و همچنین با سابقه کاری بالا استفاده می نماییم. اساتید ما با مدارک معتبر مهندسی بین المللی جوش از IIW و سطح III از ASNT امریکا می باشند.